Voor de 15e keer in ons 23-jarig bestaan organiseerde Stichting Zorgeloos Kind een reis met zieke gezinnen. Voor de 8e keer was de bestemming het prachtige park ‘de Efteling’ in Kaatsheuvel. Met een hele grote groep hebben wij van vrijdagochtend tot zondagavond een prachtig weekend mogen beleven. Gezinnen die stuk voor stuk een zware strijd leveren tegen een ernstige en/of langdurige ziekte. We hebben ons uiterste best gedaan om al deze gezinnen een weekend zo veel mogelijk te ontzorgen en de kans te geven onvergetelijke herinneringen op te bouwen.

Op vrijdagochtend kwamen de gezinnen aan bij het Efteling Wonder Hotel om zich te melden bij Stichting Zorgeloos Kind en direct het park in te gaan. Bij aankomst kregen de gezinnen uitleg en mochten de kinderen direct prachtige knuffels en dekentjes uitzoeken die met de hand gemaakt zijn door onze partner ‘Het Troostdekentje’ en alle vrijwilligers die zich daarbij hebben aangesloten.
Rond de klok van 14:00 uur waren de gezinnen allemaal gearriveerd en verzamelden we ons bij Fata Morgana, waar we gezamenlijk genoten van koffie, drinken en lekkers. De gezinnen werden welkom geheten en we vertelden kort hoe Stichting Zorgeloos Kind is ontstaan. Na het lekkers keerden we even terug naar het hotel om rustig bij te komen, om vervolgens weer terug te gaan naar Fata Morgana voor een heerlijk diner. Hier was ook even tijd om alvast een aantal gezinnen persoonlijk te spreken, terwijl de kinderen heerlijk konden rennen en springen in de grote ruimte.
Rond 19:00 uur vertrokken we naar buiten om te kijken en te luisteren naar de fonteinshow ‘Aquanura’. Na deze spetterende show vertrokken we naar het hotel, waar ieder gezin de kamers opzocht voor een welverdiende nachtrust.

Op zaterdagochtend gingen we vroeg naar het ontbijt om zo om 09:30 uur bij de ingang te staan. Voor hotelgasten is het park een half uur eerder geopend, zodat ze zonder drukte de favoriete attracties konden bezoeken. Andere gezinnen deden juist rustig aan bij het ontbijt en genoten wat langer van het uitgebreide assortiment. Het was echt prachtig weer en op het park hebben we veel gezinnen kunnen spreken en kunnen zien hoe belangrijk dergelijke weekenden zijn voor hen.
Om half 5 verzamelden we ons bij Raveleijn, waar we een tribune hadden voor al onze gezinnen om deze prachtige show te bekijken. Na de show maakten we een mooie groepsfoto en gingen we door naar het diner, dat plaatsvond bij de Raveleijn-show. De kinderen werden tijdens het heerlijke diner vermaakt door het animatieteam en mochten in de ring oefenen met de ridders, om zo ook tot ridder beëdigd te kunnen worden. Aan het einde van de avond werd nog even ‘afscheid’ genomen van de gezinnen, omdat de zondag alweer de laatste dag van dit heerlijke weekend zou zijn.
Daarna was het tijd om te slapen in de prachtige kamers van het Efteling Wonder Hotel, om op zondag weer fit te zijn voor nog een dag genieten van alle mooie attracties in het park.

Op zondagochtend deden we eerst rustig aan bij het ontbijt. Daar konden we ook nog even individueel afscheid nemen van de gezinnen. Daarna was het tijd om uit te checken en nog te genieten van het park en het prachtige weer. Sommige gezinnen keerden net na de middag al huiswaarts omdat de batterij leeg was, terwijl andere gezinnen het volhielden tot ver in de namiddag.
Wat we wel kunnen stellen, is dat we heel veel zeer dankbare gezinnen hebben ontmoet. Gezinnen die blijven vechten en waar wij iedere keer weer heel veel van leren. Wij hebben genoten van jullie aanwezigheid, enthousiasme en prachtige lach. Voor ons geeft dit de energie die nodig is om ook weer te zorgen dat we volgend jaar op reis kunnen met een grote groep.
Het is allemaal zo duur geworden, dat het ieder jaar een groter gevecht is om al het geld bij elkaar te krijgen. Dat het dit jaar weer is gelukt, komt door de steun van donateurs en vaak zeer trouwe sponsors, die wat extra hebben gedaan. Wij danken deze donateurs en sponsoren dan ook vanuit de grond van ons hart en hopen dat we volgend jaar weer op ze mogen rekenen. Naast deze reis proberen we uiteraard ook nog zo veel mogelijk gezinnen te helpen, en dat doen we zo veel als we kunnen.

